A do ti perkujtojne shqipetaret dy italianet e famshem qe kontribuan per Shqiperi

Arkitekti Bosio ndersa projektoje dhe ndertoje Tiranen e re ai viante nga semundja e kancerit ishte

Mbresa nga leximi i veprës ‘’Nuk qe vetëm ëndërr’’ nga Adem Xheladini

Një realitet i brishtë e i trishtë Alide Lloga Dika, 15.07.2019 Strugë ’’Nuk qe vetëm ëndërr’’,

Sërish rriten çmimet e derivateve të naftës

Benzina shtrenjtohet për një denar, ndërsa dizeli për dy denarë, vendosi Komisioni rregullator. Sipas çmimeve të

Një ekspert grek pranon: Po, mbi çamët u krye spastrim etnik!

Mentor Nazarko interviston Tasos Telloglou, një nga gazetarët investigativë më të njohur në Greqi dhe njëherësh

Mrekullia boronicë dhe vetitë e saj kuruese

Mrekullia boronicë dhe vetitë e saj kuruese Boronica është produkti i vendosur në top listë nga

Facebook bën ndryshimin e madh, ky është opsioni që sjell

Të gjtihëve mund të na ketë ndodhur që të kemi derguar një mesazh gabim në Facebook

Sa km i mbetën makinës tuaj pasi ndizet llampa e kuqe? Lista sipas markave më të përdorura

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së

Mik i Khabibit, “bisha” shqiptare e UFC lajmëron përballjen e ardhshme

Ndërkohë që të gjithë prej disa ditësh po flasin për përballjen mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor

Shkelje e rëndë e Kushtetutes jan Shkresat e pushtetit vendor

Kastriot Dervishi Në vitet e fundit një mani e çuditshme pushtoi krejt pushtetin vendor. Në emër

Aleksandrin Shqiptar

Aristidh Kola: ”Askush nuk na ka faj, se vetë i kemi verbuar sytë tanë, me duart