Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO)

Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në “Mordovia Arena”, ndeshje e vlefshme për Grupin B.

Në minutën e fundit të pjesës së parë Ricardo Quaresma i jep avantazhin skaudrës së tij pas një supergoli të shënuar.

Në fillim të së dytës arbitri, Caceres akordon penallti për portugezët, por fatkeqësisht Ronaldo gabon.

Barazimi vjen në minutën e 90+3′ me anë të Ansarifard duke hapur gjithçka në këtë takim.

Por deri në fund nuk ndodhi asgjë, dhe Portugalia arriti të kualifikohej në fazën tjetër të Kupës së Botës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *