Mik i Khabibit, “bisha” shqiptare e UFC lajmëron përballjen e ardhshme

Ndërkohë që të gjithë prej disa ditësh po flasin për përballjen mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, një tjetër sfidë e bujshme na pret për tu ndjekur.

Bëhet fjalë për ndehsjen mes sp[ortisitit shqiptar Ilir Latifit dhe kundërshtarit Corey Anderson.

Kujtojmë se Latifi ëhstë një mik i kampionit të botës në pesha të lehta, Khabibit, dhe nuki hezitoi ta uronte pëqr fitoren ndaj Mc Gregor.

Meçi i ardhshëm i Latifit në UFC është ndaj Corey Anderson.

Dyshja do të ndeshjen në kuadër të titullit ‘light heavyëeight’ dhe do të mbahet në Las Vegas më 29 dhjetor.

Shqiptari 35 vjeçar n ë MMA ka 20 ndeshje në total, nga këto ka 14 fitore,5 humbje dhe një barazim. /albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *