Auto Archive

Sa km i mbetën makinës tuaj pasi ndizet llampa e kuqe? Lista sipas markave më të përdorura

Ndezja e llambës spiune që tregon se karburanti po mbaron është padyshim pjesë e eksperiencës së

Zbulohet Porsche i parë 100% elektrik /Foto

Me rastin e 70-vjetorit të markës, Porsche ka zbuluar makinën e saj të parë 100% elektrike.

Ky është qyteti i parë që ndalon veturat me naftë

Hamburgu do të hyjë në histori si vendi i parë që ndalon kalimin e kamionëve dhe

BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

Kompania gjermane e makinave BMW po tërheq nga tregu në Britaninë e Madhe plot 312 mijë

Vjen Golfi më i shpejtë në histori (FOTO)

Volkswagen ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të shpejtë deri më

Maqedonasi transformon Porshin sipas qefit, si e pëson

Një shtetasi 43-vjeçar nga Maqedonia i është konfiskuar vetura e tipit “Porsche Cayenne (239 PS)”, e

Shqiptari nga Kosova, që bëri shpikjen gjeniale për motorrin “Porsche”

Mekanizmi konstruktiv, që prej mbi 10 vitesh, me sukses e përpunon edhe sot e kësaj dite

Maqedoni, importi i automjeteve shënon rënie

Vitin e kaluar (2017) janë importuar 31.486 automjete që është për 7.6% më pak në krahasim

A duhet ta lini makinën të punojë në vend për t’u ‘ngrohur’?

Ngrohja e makinës gjatë periudhës së dimrit përpara se të filloni të lëvizni, është ritual i

Golf 8 i ri me motor hibrid, elektrik por dhe…

Golf 8 i ri do të ketë një dizajn shumë më agresiv se modeli aktual, diçka