Bota Archive

E PADËGJUAR/ Çfarë bënë avionët izraelit që shkaktuan rrëzimin e avionit spiun rus në Siri

Duket një skenar i filmave fantastiko-shkencor ai që ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në qiejt

Misteri, çfarë ndodhi mesnatën e djeshme mes Izraelit dhe Rusisë në qiejt sirian (FOTO & VIDEO)

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e cilësoi si rezultatin e një zinxhiri rrethanash tragjike përplasjen e

Suu Kyi nuk merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së

Aung San Suu Kyi Zyrtarë në Mianmar konfirmuan se udhëheqësja de facto e këtij vendi, Aung

PE vendos për ndëshkimin ndaj Hungarisë, mund t’i hiqet e drejta e votës

Parlamenti Evropian Parlamenti Evropian kërkon të fillojë një proces ndëshkimi ndaj Hungarisë. Akuzat janë shumë të

Putin: Koreja V. duhet të nxitet më shumë drejt denuklearizimit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se Koresë së Veriut duhet

“Mjekët pa kufij”: Mbi 100 emigrantë të mbytur në brigjet libiane

Më shumë se 100 emigrantë janë mbytur në një incident të ndodhur pak pas nisjes nga

Putin: Normalizimi i marrëdhënieve SHBA-Kore Verore kyç për paqen

Presidenti rus Vladimir Putin tha sot se është e rëndësishme për paqen në gadishullin korean që

Apple kundër masave të reja të Trump

  Presidenti i SHBA Donald Tramp ka luftuar vazhdimisht për të kthyer prodhimin në tokën amerikane

Egjiptiani arrestohet pasi drekoi me një saudite

Një egjiptian u arrestua në Arabinë Saudite pasi një video u postua në Twitter duke treguar

Kim Jong Un i kërkon presidentit amerikan një takim të dytë

Lideri koreano-verior Kim Jong Un i ka shkruajtur një letër presidendit amerikand Donald Tramp, ku kërkon