Dritare e Hapur Archive

‘Shko zbathur para derës së Ramushit e lyp kundra, shko zhveshur para presidencës e lyp tesha nga Hashim Thaçi’

29 arsye për të protestuar vajzat e djemtë / Kimete Berisha 1. Migjenin nuk e njihni

Greqisë t`i bëhet e ditur se…

Nga Fahri Xharra Për grekët, shqiptarët janë mbeturina të perandorisë osmane në tokën “e lashtë greke”

Politika e jashtme në rendin ri botëror të globalizmit neoliberal: Shqipëria dhe Serbia – sfidat dhe perspektivat

Ky studim synon të tregojë sfidat me të cilat përballet Shqipëria dhe Serbia në rendin e

REAGON I REVOLTUAR ISMAIL KADARE: MASKARLLËQE, PAZARE!

Reagon shkrimtari i madh Ismail Kadare për çështjen më të debatuar dhe më të mprehtë të

Isamil Kadare reagon për herë të parë ndaj shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Shkrimtari i madh Ismail Kadare është përfshirë në debatin nëse duhet që Kosova dhe Serbia të

Do bëhem ministre e Rendit!

Nga Rudina Xhunga, Dritare.Net, 2 shtator 2018 Para disa ditësh, në fund të pushimeve në Vlorë,

Zemra e thyer e një Mërgimtari: IKA..

… nga Hoça në Diaspor IKA … Ika sepse nuk kisha siguri per vete e familjen!

70mijë euro për një lokal?

Droboniku Ledian Një bisedë (pak ndryshe) me një mik dhe koleg që jeton në Itali. Duke

Kreshnik Spahiu: 10 arsye, pse Berisha luan bllofin me Refolucion

Nga Kreshnik Spahiu Dje Berisha bëri thirrje periodike për herën e 78-të që PD të çoj

Andi Bushati: Shumë shpejt këtu do kemi një përplasje mes të varfërve dhe të pasurve, sepse të varfërit po trajtohen si kafshë

Andi Bushati shkruan se shumë shpejt në Shqipëri do të kemi një konflikt social mes të