Kosovë Archive

Tensione në Veri të Mitrovicës (FOTO LAJM)

Serbët të cilët jetojnë në veriun e qytetit të Mitrovicës po mbajnë një protestë e cila

Serbët e Kosovës i mbesin besnik Beogradit, por para marrin edhe nga Prishtina

Prishtina dhe Beogradi paralelisht ndajnë miliona euro për katër komunat veriore të banuara me shumicë serbe,

Asnjë deputet i Qipros nuk votoi pro Kosovës për vizat, edhe Franca na zhgënjeu

Dje në Parlamentin Evropian u votua pro liberailzimit të vizave për Kosovën. Nga 628 vota, për

Ushtrija e Kosovës përbën rezik vetëm për Sërbët si shtet argesor

Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandër Vulin, ka nisur me shpifje duke thënë se Ushtria e

LAJMI I FUNDIT: Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën

Pro këtij vendimi ishin 420 deputetë, 186 kundër dhe 22 abstenime. Hapi tjetër është votimi në

Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj nisen urgjentisht për Tiranë, ja me kë do takohen

Burimet e Gazetës Express kanë bërë të ditur që në orët e vona të mbrëmjes janë

“Sikur skandalin me dialogun t’a kishte udhëhequr Mustafa, deri tash do t’i kallej shtëpia”

Thaçi-Mogherini-Mustafa Analisti politik Leon Duhanaj, ka komentuar në lidhje me procesin e dialogut mes Kosovës dhe

Doris Pack: Vuçiq flet në Kosovë për Milosheviqin si ‘një lider i madh’, e zyrtarët e BE-së nuk reagojnë

Fjalimi i Aleksandar Vuçiqit në Mitrovicë dhe rehabilitimi që ai i bëri Milosheviqit janë kritikuar me

Thaçi merr edhe një goditje nga Berisha në prani të Veselit e Limajt

Berisha e quan Vuçiqin qaraman: Është Millosheviq i dytë (E plotësuar) – Ish kryeministri i Shqipërisë,

Paralajmëron ish-ambasadori i Kosovës: Ky është qëllimi i Serbisë për Kosovën

Ish-ambasadori i Kosovës, Lulzim Peci, përmes një postimi në Facebook, thotë se Kosova para se gjithash duhet të besojë