Kulturë Archive

Ernesto Sabato rrefente, nëna ime ka jetuar gjithnjë me nostalgjinë e të parëve shqiptar të saj

Nëna ime ka jetuar gjithnjë me nostalgjinë e të parëve të saj. Gjithmonë ajo fliste shqip

Kush është artistja 20 vjeçarja shqiptare që po bën Francën “t’i ulet në gjunjë”

Në Shqipëri ndoshta nuk e njeh askush, por në Francë artdashësit dhe kritikët e shikojnë me

Këndoi këngën ‘SUUS’ të Ronës, të gjithë të pranishmit qajtën nga zëri i vogëlushes

Suus’ po vazhdon të jetë kënga e preferuar për ta treguar veten në kompeticione të ndryshme.

Muzika është një gjuhë universale

Të gjitha kulturat e shijojnë muzikën pavarsisht qëllimit të saj: të shoqërojnë një vallëzim, të qetësojnë

“Konti i Montekristos” / Në kodin e Alexandre Dumas, sekreti i romanit

Një tregim i fortë, më shumë tregime së bashku, personazhe me një fat unik. Ja përse

Pamfletet teatrore politike në Teatrin Kombëtar të Kosovës

Që pas Pavarësimit të Kosovës për vite me radhë, e sidomos në vitet e fundit, në

13 vjeçarja shqiptare që ruan dhitë mahnitë jurinë e “The Voice” (Video)

Quhet Danjela është 13 vjeçare dhe jeton në Kukës të Shqipërisë. Ajo jeton në kushte jo

Paralajmërohet projekti i ri nga Blake

Këngëtari i ri nga skena muzikore shqiptare, Blake, pritet të publikojë projektni e ri. Vetëm pak

Rita Ora dhe Dua Lipa në listën e top 30 personaliteteve më me ndikim nën 30 vjeç (Foto)

Rita Ora dhe Dua Lipa pa dyshim se janë vula e përfaqësimit dinjitoz të shqiptarëve në

Art me “Vezë” shikoje patjetër

Artistja kthen vezët në vepra arti Ushqimi më i popullarizuar në botë për çdo mëngjes, është