Kuriozitete Archive

Fenomeni i rrallë, Europa lindore mbulohet nga “Dëbora portokalli” (FOTO LAJM)

Një fenomen i rrallë ka ndodhur në Europën lindore, ku Rusia, Bullgaria, Ukraina, Rumania dhe Moldavia

Gjarpri po e mbyste, publiku mendon se është pjesë e shfaqjes (VIDEO)

Një i ri nga India u dërgua në spital pasi i shpëtoi mbytjes nga gjarpri për

Shteti dorëzohet nga bora por shqiptari jo (FOTO LAJM)

Besnik Lajqi një qytetar nga Drelaj i Rugovës, e ka larguar gjatë orëve të paradites së

Shprehjet më të famshme të “amerikanit të parë”, Benjamin Franklin

Benjamin Franklin ishte autor, botues, teoricien politik, politikan, shkencëtar, muzikant, shpikës, satirist, aktivist civil, burrë shteti

Shkencëtarët gjejnë një mënyrë të re për humbjen e peshës

Humbja e peshës mund të bëhet përmes ngrirjes së nervave që sinjalizojnë urinë te njeriu, tregon

“Dua të shkruaj emrat e fëmijëve dhe nipërve”, 92-vjeçarja fillon shkollën fillore (FOTO LAJM)

Një grua nga Turqia ka vendosur të realizojë ëndrrën e fëmijërisë në moshën 92-vjecare për të

Plaku 79 vjeçar i cili çdo ditë bën 80 kilometra me biçikletën e tij

Ndonëse është në moshë të vjetër, ai asnjëherë nuk ndal ecjet në natyrë, madje as ato

Me këto vajza në repart, s’do të donit të mbaronte kurrë ushtria (FOTO LAJM)

Në historinë botërore padyshim që një vend të rëndësishëm kanë zënë edhe femrat, që në një

Shqiptarët vijnë me shpikje të re, prodhojnë raki hashashi

Shqiptarët po krijojnë mënyra të reja dhe alternative të përdorimit të kanabisit për ta trafikuar atë

I shpërtheu telefoni gjatë telefonatës, humb jetën 18-vjeçarja

Një 18-vjeçare nga India ka humbur jetën si pasojë e shpërthimit të celularit të saj, ndërkohë