Lajme Archive

A do ti perkujtojne shqipetaret dy italianet e famshem qe kontribuan per Shqiperi

Arkitekti Bosio ndersa projektoje dhe ndertoje Tiranen e re ai viante nga semundja e kancerit ishte

Mbresa nga leximi i veprës ‘’Nuk qe vetëm ëndërr’’ nga Adem Xheladini

Një realitet i brishtë e i trishtë Alide Lloga Dika, 15.07.2019 Strugë ’’Nuk qe vetëm ëndërr’’,

Shkelje e rëndë e Kushtetutes jan Shkresat e pushtetit vendor

Kastriot Dervishi Në vitet e fundit një mani e çuditshme pushtoi krejt pushtetin vendor. Në emër

Vis Martinaj i thotë të gjitha: I dashuri Elvanës, dele! Po të mos isha unë, “kokëmadhi” do kishte vdekur

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata, e cilësuar si “mollë sherri” për masakrën e ndodhur mbrëmjen e

Kapet i “forti” i Fierit, kush është 42-vjeçari me pistoleta e shpatë me vete

Kapet i “forti” i Fierit, kush është 42-vjeçari me pistoleta e shpatë me vete Pëlqej0 Arrestohet

Prokuroria e Lartë kërkon t’i ritet dënimi Boban Iliqit dhe dy të akuzuarve tjerë (Video)

Në Gjykatën e Apelit në Shkup sot u mbajt seancë gjyqësore për rastin e vrasjes së

Një Lëvizje e re paralajmëron: Federalizim-jetsimin e Republikës së Iliridës

Kali i Trojës u ringjall,që nga sonte qeveria e IRJM-së, moralisht është në dorheqje,në zgjedhjet e

Haradinaj: Natën e Vitit të Ri hapim kufirin Kosovë-Shqipëri

“Nga ndërrimi i moteve nuk do të ketë më barrikadë fizike në kufirin Kosovë –Shqipëri”, kjo

Kush ishte Altin Dardha, i frikshmi i ’97 që vrau 300 veta për babain

Kush ishte Altin Dardha, i frikshmi i ’97 që vrau 300 veta për babain Pëlqej0 Altin

Nis pagesa në Rrugën e Kombit, ankohet shoferi i furgonit: Më morën 5 euro, jo 100 lekë!

Prej mesnatës së sotme ka nisur të aplikohet tarifa për kalimin në Rrugën e Kombit, ku