Maqedoni Archive

Sërish rriten çmimet e derivateve të naftës

Benzina shtrenjtohet për një denar, ndërsa dizeli për dy denarë, vendosi Komisioni rregullator. Sipas çmimeve të

Serbët sulmojnë Mickoskin dhe lartësojnë Ivanovin

Me titull “Hajvar i Referendumit”, gazeta proqeveritare e Serbisë “Politika” të martën doli me komente në

Prokurorja shqiptare kërkon arrestimin e Gruevskit

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot u vonua në seancën gjyqësore për rastin “Dhuna në Komunën

Skenari më real për Maqedoninë, shkuarja në zgjedhje të reja

Ish-ambasadori i Maqedonisë në Bruksel, njëherësh profesor i marrëdhënieve ndërkombëtare, Blerim Reka, ka bërë me dije

Një Lëvizje e re paralajmëron: Federalizim-jetsimin e Republikës së Iliridës

Kali i Trojës u ringjall,që nga sonte qeveria e IRJM-së, moralisht është në dorheqje,në zgjedhjet e

Nëse dështon referendumi Maqedonia pllakoset nga kriza ekonomike

Analistët ekonomik tregojnë se referendumi i dështuar do të kishte pasoja negative në ekonomi. Edhe pse

Maqedonia në qendër të vëmendjes, sot vizitohet nga Mogherini dhe Mitchell

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe ndihmës sekretari

“Referendumi”, Zaev: VMRO-ja me qëndrimin e saj krijon huti tek qytetarët

Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se VMRO-DPMNE-ja me qëndrimin e saj ndaj referendumit po mashtron qytetarët duke

Strugë, konferencë rajonale për sëmundjet e zemrës

Organizatat joqeveritare posedojë të dhëna alarmante për fëmijët e sëmurë me kancer në Maqedoni. Edhe pse

Qeveria paralajmëron reforma thelbësore në administratë

Emërimi i kuadrove në pozicionet udhëheqëse në të ardhmen do të bëhet përmes konkurseve publike dhe