Mërgata Archive

Pasi fitoi mandatin për herë të tretë, flet deputeti shqiptar në Suedi

Adnan Dibrani ka fituar mandatin e tretë si deputet në Parlamentin e Suedisë. Ai është shprehur

Shifër që habit jo pak njerëz, Përse gjashtë milionë shqiptarë në Turqi

Nga Kosova drejt Turqisë serbët dëbuan një numër të konsiderueshëm shqiptarësh. Vetëm pas luftës së dytë

Ish-futbollist zviceran tani delegat në FIFA: Nuk dënohen Xhaka dhe Shaqiri, ishin reagime emocionale

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA, ka hapur procedurë disiplinore për dy yjet

Mafiozi i njohur: Kam shumë respekt për Haradinajn

Ish-mafiozi i familjes Gambino në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shqiptaro-amerikani John Alite, ka thënë sot

Babai mesazh vajzës: Mësoji djalit shqip, ose mos hajde më në shtëpinë time!

Peripecitë e shqiptarëve emigrantë për t’u integruar në shoqëritë e vendeve ku jetojnë janë të njohura

Shifra të frikshme, si po “zhduken” shqiptarët në Angli

Mijëra shqiptarë kanë udhëtuar në mënyrë ilegale drejt Britanisë së Madhe, aty ku kanë nisur një

Vodhën 14 mijë USD nga bankomati, si u zbuluan dy shqiptarët

Një shtetas shqiptar që jeton në Nju Jork u shpall fajtor nga gjykata federale amerikane në

Si u kthye në hero shqiptari në një autostradë të Zvicrës

Emigranti shqiptar Bernard Quni, mëngjesin e së mërkurës ka përjetuar skena Hollywoodi në autostradë. Ai ka

Vëllezërit shqiptarë tronditin Shtëpinë e Bardhë

Ylli Bajraktari nuk do të jetë më në krye të stafit të Këshilltit të Sigurisë Kombëtare

Kjo i pret në doganë shqiptarët që do të udhëtojnë në Zvicër

Në përpjekjet për luftim sa më efektiv të terrorizmit dhe të kriminalitetit, autoritetet federale të Zvicrës