Rajoni Archive

“Sikur skandalin me dialogun t’a kishte udhëhequr Mustafa, deri tash do t’i kallej shtëpia”

Thaçi-Mogherini-Mustafa Analisti politik Leon Duhanaj, ka komentuar në lidhje me procesin e dialogut mes Kosovës dhe

Veseli e Meta bëjnë thirrje për unitet politik për dialogun me Serbinë

Ilir Meta dhe Kadri Veseli Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur në Tiranë

Thaçi merr edhe një goditje nga Berisha në prani të Veselit e Limajt

Berisha e quan Vuçiqin qaraman: Është Millosheviq i dytë (E plotësuar) – Ish kryeministri i Shqipërisë,

Debati për kufijtë, Ruçi: Politika në Kosovë duhet të jetë në unison

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka bërë apel forcave politike të Kosovës që të jenë unike

Paralajmëron ish-ambasadori i Kosovës: Ky është qëllimi i Serbisë për Kosovën

Ish-ambasadori i Kosovës, Lulzim Peci, përmes një postimi në Facebook, thotë se Kosova para se gjithash duhet të besojë

Hoxhaj: Synojmë arritjen e marrëveshjes deri në pranverë, por jo pa njohjen e pavarësisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për agjencinë ndërkombëtare të lajmeve Reuters ka thënë

Parlamenti Evropian nesër voton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Parlamenti Evropian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të

Edi Rama me Thaçin, pas Rugovës, e duan edhe Berishën të vdekur

Raportet e ftohura mes presidentit aktual të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish kryeministrit të Shqipërisë Sali

Haradinaj: Puna e kufijve, eksperiment i rrezikshëm Më: 11 shtator 2018 Në ora: 12:58

Ramush Haradinaj Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur optimist edhe opozita do ta mbështes Fatmir

Jakup Krasniqi letër publike vendeve Euroatlantike kundër deklaratës së Vuçiqit për kasapin Millosheviq

Jakup Krasniqi ju ka shkruar një letër publike vendeve Euroatlantike pas deklaratave të presidentit të Serbisë,