Religjon dhe Moral Archive

Postimi i një nëne shtëpiake që u shpërnda 400 mijë herë në rrjete sociale

Numri i nënave amerikane që qëndrojnë në shtëpi është në rritje. Një nënë nga Florida, Ryshell

“Nuk mund të besosh në Zot e të jesh mafioz”

“Nuk mund të besosh në Zot dhe të jesh mafia. Kush është mafioz nuk jeton si

Humanisti Halil Kastrati tregon gjendjen shëndetësore të djalit të tij

Ndihmoi shumë jetim e bëri më kulm shumë familje ta pastreha, pa fituar asgjë në këmbim.

Njihuni me shqiptarin që çdo vit dhuron nga 200 mijë euro për bamirësi

Biznesmeni nga qyteti i Vushtrrisë, Naser Imeri, çdo vit dhuron nga 200 mijë euro për bamirësi.

Rrëfimi i 75 vjeçarit i cili thotë se askush nuk ia uroi Bajramin

75 vjeçari Rrahman Shala, banor i Shtëpisë së Pleqve i vetëm ishte edhe ne festën e

80-vjeçari i pikëlluar, 22 vite pas vdekjes së gruas: Kush t’më sjellë një gotë ujë?!

“Vetmia është e keqe për burrin”. Këto janë fjalët e pikëllimit të një 80-vjeçari nga Elbasani,

Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Sëmundjet shpesh janë konflikt ndërmjet personalitetit dhe shpirtit, prandaj ekziston një listë e madhe e problemeve

Historia e dy vëllezërve nga Tushemishti i Pogradecit, që lanë Krishterimin për Islamin

Biznesmeni i njohur Altin Bamllari me anë të një postimi në Facebook ka treguar historinë e

Shkencëtari Japonez, fitues i çmimit Nobel, tregon se si pastrohet trupi gjatë Ramazanit

Fituesi i Nobelit, japonezi Joshinori Ohsumi tregon se si pastrohet trupi nga qelizat e panevojshme gjatë

Adhuro Zotin – Ai që ju krijoi

Meqë nënshtrimi i tërësishëm i vullnetit ndaj Zotit paraqet thelbin e adhurimit, mesazhi themelor i fesë