Shëndeti Archive

Mrekullia boronicë dhe vetitë e saj kuruese

Mrekullia boronicë dhe vetitë e saj kuruese Boronica është produkti i vendosur në top listë nga

Hiqni Nishanet Me Këtë Ingredient Dhe Pa Nevojën E Operacionit

Nishanet janë njolla të vogla me ngjyrë që shfaqen në lëkurën tonë, të cilat përbëhen nga

“Hiqni insulinën, dëmton si sheqeri! Unë e zhduk diabetin 100 %, në 4 javë”/ Hetem Ramadani sfidon mjekët

Intervistoi: ELONA JAÇELLARI FOTOGRAFIA: ARMAND HABAZAJ Flet biznesmeni, njëkohësisht eksperti i Meditimit Transhedental, Hetem Ramadani: Dietat

Sa e mirë… Çokollata e zezë përmirëson stresin, humorin, kujtesën dhe imunitetin

Çokollata e zezë me përqëndrime të larta të kakaos mund të ketë efekte pozitive në nivelet

Mos i kombinoni kurrë këto fruta me njëra tjetrën. Ato shkaktojnë vdekjen tek fëmijët!

Frutat dhe perimet janë shumë të rëndësishme për trupin. Ato e furnizojnë me një sasi të

Kërpudha me alkool sjell vdekjen

Janë të shijshme dhe të lehta, por nëse shoqërohen me alkool, kërpudhat mund të shndërrohen në

Ky frut veror pastron gjakun dhe mëlçinë

Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një pemë

Gjashtë Ushqimet Më Të Mira Për Trurin Në Çdo Moshë

Ushqimi ka një ndikim të fortë në tru, veçanërisht me kalimin e moshës. Njerëzit mendojnë se

Studimi: Një Orë Vrap Apo Ecje, Shton Shtatë Orë Jetë

Vrapi është një nga aktivitetet më të preferuara dhe më të ushtruara fizike në botë. Ky

Shkencëtari Japonez, fitues i çmimit Nobel, tregon se si pastrohet trupi gjatë Ramazanit

Fituesi i Nobelit, japonezi Joshinori Ohsumi tregon se si pastrohet trupi nga qelizat e panevojshme gjatë