Shqipëri Archive

Dhunoi policët, kush është vlonjati që alarmoi uniformat blu

Policia e Vlorës ka bërë të mundur arrestimin e një 47-vjeçari, për rezistencë dhe dhunë ndaj

Mesazhi i shefes së CIA-s, politikanëve shqiptarë po ju vjen fundi, SHBA përgatit goditjen e madhe

CIA shpall bosët e drogës dhe politikanët e lidhur me ta armikun numër një për SHBA,

Vazhdojnë ngjarjet mafioze në Shkodër, ja çfarë i ka ndodhur një gruaje

Vazhdojnë ngjarjet mafioze në Shkodër, ja çfarë i ka ndodhur një gruaje Pëlqej0 Një ngjarje e

Heqja e këtyre shkëmbinjve Gjiknurit i kushton 3 milion euro

Një rrëshqitje gurësh dhe dherash në rrugën Tiranë-Elbasan dhjetorin e kaluar pritet t’i kushtojë taksapaguesve rreth

Po rikthehet censura Rama: Këtë vit heqim celularët nga shkollat, së shpejti nga të gjitha institucionet shtetërore

Celularët do të ndalohen jo vetëm në shkolla, por edhe në administratën publike. Pa dhënë më

NDODH EDHE KJO: “AIR ALBANIA” PËRBUZË GJUHËN SHQIPE: ASNJË FJALË SHQIP, VEÇ ANGLISHT E TURQISHT

Nisja e fluturimeve të linjës “Air Albania”, ka shkaktuar jo pak polemika në Shqipëri. E gjithë

“Ne jemi kar”, ministrja e Ramës bëhet virale pas gafës në Kuvend (VIDEO)

Në epokën e internetit, lapsuset dhe gafat bien gjithnjë e më shumë në sy. Kështu ka

Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj nisen urgjentisht për Tiranë, ja me kë do takohen

Burimet e Gazetës Express kanë bërë të ditur që në orët e vona të mbrëmjes janë

Veseli e Meta bëjnë thirrje për unitet politik për dialogun me Serbinë

Ilir Meta dhe Kadri Veseli Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur në Tiranë

Debati për kufijtë, Ruçi: Politika në Kosovë duhet të jetë në unison

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka bërë apel forcave politike të Kosovës që të jenë unike