Sociale Archive

Facebook bën ndryshimin e madh, ky është opsioni që sjell

Të gjtihëve mund të na ketë ndodhur që të kemi derguar një mesazh gabim në Facebook

“Një shofer kamioni vdiq në një aksident…

Një fëmijë e pyeti babain të tij: – “Kush ishte ky zotëri i cili vdiq?” –

Këshilla e psikologëve: Asnjëherë mos i thuaj këto 5 fjali fëmijës tuaj

1. “Ndalo së qari menjëherë! Fëmijët kanë të njëjtën të drejtë si ju, të ndiejne atë

50 thënie brilante për shqiptarët nga Mit’hat Frashëri

Portreti i babait të tij, rilindësit Abdyl Frashëri, varej në muret e shkollave në Shqipëri, ndërsa

Po raportonte për ndarjen e fëmijëve nga prindërit, prezantuesja e lajmeve shpërthen në lot gjatë transmetimit live (Video)

Prezantuesja e lajmeve e televizionit amerikan MSNBC, Rachel Maddow, nuk ka mundur të kontrolloj emocionet derisa

5 sekretet e njerëzve që nuk sëmuren kurrë

Me siguri njihni një person që arrin të jetë gjithmonë i shëndetshëm, edhe kur njerëzit përreth

Dikur mafioz i rrezikshëm e më pas u bë “hero”, shqiptari i famshëm viziton Kosovën

John Alite, shqiptari me origjinë nga Gjirokastra, i lindur dhe i rritur në Queens të NYC,

Një vajzë që erdhi nga Europa në Kosovë për ta kërkuar babain, është varrosur dje

Një vajzë 24 vjeçare ka vdekur ditë me parë në Kosovë. Ajo kishte ardhur nga vendet

Dallimi mes njerëzve të suksesshëm dhe njerëzve SHUME të suksesshëm

Një renditje e disa miteve për suksesin, por që në fakt na pengojnë të bëhemi SHUME

“Pashtetësia”, problem për shqiptarët e lindur jashtë vendit

Tiranë, 8 qershor – Raporti mbi popullsinë në rrezik pa shtetësie, i cili u prezantua sot,