Të tjera Archive

EKSKLUSIVE: Arrestohet kryetari i PDSH-së në vendkalimin kufitar ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

Sot kryetari i PDSH-së, Ragmi Mustafa është ndaluar në vendkalimin kufitar ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, dhe

Më në fund krijohet pajisja që iu shpëton nga mbytja në det

Më shumë se 372.000 njerëz në vit vdesin nga mbytja në det, mirëpo tani është krijuar

Kjo është policja me e bukur në kryeqytet

Ajo quhet Disilva Muçopata dhe është padyshim një ndër policet më simpatike në Shqipëri. Ishte Veliaj

FIFA dënoi Xhakën dhe Shaqirin, vjen reagimi i Federatës Zvicerane

Federata Zvicerane e Futbollit në një reagim të saj në faqen zyrtare ka shkruar se “pluhuri” i hedhur

Skandal në doping, FIFA manipuloi provëzat e organizatorëve

FIFA dhe Rusia bashkëpunojnë prej kohësh dhe jo vetëm për sa i përket organizimit të Botërorit. Sipas

Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO)

Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në “Mordovia Arena”, ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e

Si po zhduken pyjet në Shqipëri?

Shfrytëzimi pa kriter i pyjeve tona gjithë këto vite ka bërë që habitati në të cilin

Pas 3 golave, “mbreti” i Anglisë: Do të doja Dua Lipën

“Mbreti” i Anglisë Harry Kane shënoi dje 3 gola në ndeshjen kundër Panamasë të vlefshme për

Profesori amerikan: Është veç çështje kohe që lufta të shpërthejë në Ballkan

Profesori i njohur amerikan, George Friedman, thotë se e ardhmja e Ballkanit është jo fort premtuese.

Deputetja zvicerane reagon ndaj golave të Xhakës dhe Shaqirit: Nuk ishin golat për Zvicrën, por për Kosovën

Në shtetin e bukur të Zvicrës vazhdon të jetë aktive tema e golave të Xherdan Shaqirit