Të tjera Archive

Gazeta zvicerane, lexuesve: Bëjeni shqiponjën dhe na dërgoni foto

Gazeta e njohur zvicerane, Blick.ch, ka kërkuar nga lexuesit e saj që t’i dërgojnë fotografi duke

Kjo grua lindi tetënjakë, kështu duken ata sot

Nataly Sulman në vitin 2009 lindi tetënjakë, e cila ishte një lajm tronditës për gjithë botën,

Levina e ka bërë shqiponjën duke i përshëndetur shqiptarët në një mënyrë krejtësisht origjinale

Mirëdita Tirana, what a nice place – thank you for having me! Today I learnt about

Leoni, djaloshi nga Kosova që po krahasohet me Steve Jobsin

Profili i djaloshit 8 vjeçar, Leon Derguti, gjeniun tashmë të identifikuar nga Instituti “Atom”. Sipas rezultatit

Heroi i shpëtoi njëra pas tjetrës

Teksa sytë e të gjithë botës janë kthyer kah Rusia, ku po zhvillohet kampionati Botëror FIFA

Video/ Boronica, xhevahiri i bjeshkëve tashmë me logo shqiptare

Bjeshkët në Shqipëri të godasin me madhështinë e tyre, janë të mahnitshme për nga bukuria, por

Norvegjia rrëzohet nga froni, ky është vendi më i lumtur në botë

Vendi ku ka njerëzit më të lumtur në botë është Finlanda. Sipas huliumtimit të publikuar pak

Njihuni me fshatin shqiptar, ku është e ndaluar të flitet shqip

Është e trishtë historia e Negovanit. Në vitin 1928 këtij fshati të famshëm iu kthye emri

Nuk e pushtuan dot otomanët, por kësaj here Kruja “mësyhet” nga qindra!

Një qytet rreth 20 km larg kryeqytetit shqiptar. Pothuajse në çdo lagje të Krujës gjen nga

Disa thënie mafiozësh, që mbase do t’ju bëhen mësime jete

1. Bota i përket njeriut të duruar. 2. Të gjitha problemet zgjidhen vetë. 3.Problemet ekstreme shpesh