Teknollogji Archive

Apple sot sjell zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth iPhone-ve të rinj

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e

Këto janë çmimet e iPhone XS dhe XS Max

Apple tashmë edhe zyrtarisht ka lansuar produktin më të ri të iPhone. Është modeli i shumëpërfolur

Mos nisni një njohje online pa lexuar këto 7 fakte të rëndësishme

Pjesa më e madhe e lidhjeve nisin online dhe ky është kthyer në një trend. Por çfarë bëjnë

Facebook do t’ju tradhtojë, tani do të tregojë se sa kohë keni qëndruar online

Facebook është duke testuar një veçori të re e cila do iu tregojë se sa kohë keni shpenzuar gjatë ditës apo gjatë

Kujdes! Ky gabim që bëni gjatë karikimit po ju shkatërron celularin

  Karikimi i celularit gjatë natës është pjesë e rutinës për secilin nga ne. Të gjithë

Vetura ushtarake amerikane me rrota të veçanta, ndërrojnë formë

Agjencia DARPA që merret kryesisht me pajisje ushtarake, ka prezantuar rrotat e reja të veturës ushtarake

Ekskluzive – Shihni iPhone LCD 6.1 inç 2018

iPhone X i Apple, i paraqitur në krye të këtij posti, shënon një pikë kthese për

Microsoft tani vlen më shumë se Google

Microsoft ka kaluar Google (Alphabet) në vlerësimin e tregut për herë të parë në tre vjet.

Ky është celulari më i mirë i vitit 2018

Celulari më i mirë tani është Samsung Galaxy S9 Plus Nëse jeni duke kërkuar për të

Android Oreo përfundimisht vjen në Galaxy S8 dhe S8 Plus

Android 8.0 Oreo ka arritur në njësitë e Verizon Galaxy S8 dhe S8 Plus në SHBA.