Trojet tjera shqiptare Archive

Unë Punoj për ( Katolik, Ortodoks, Musliman dhe Bektashi. KOMB)-Nga AMINA NURAJ

Amina Nuraj dhe disa shqiptare te tjere te asimiluar gjuhesisht nga Sanxhaku, krahine e dikurshme Shqiptare,

“Vetëvendosje” formohet edhe në Serbi, kërkon bashkim të Sanxhakut me Kosovën

Një provokim tjetër nga Sulejman Ugljanin, i cili kërkonë bashkimin e Sanxhakut me shqiptarët, shkruan portali

Tashmë e vërtetuar shkencërisht sanxhaku ka gjak të pastër shqiptar

Abedin Uliks Sutaj Struktura gjenetike familjeve kryesore ne Sanxhak, te njohur si Sanxhakli, nuk kane te

Shkencëtarët kanë surprizuar me zbulimin e tyre, prejardhja e shqiptarëve nuk është ashtu siç e kishim menduar deri më sot

Të gjithë banorët e Europës janë kushërinj të largët me njëri tjetrin, thonë shkencëtarët. Një studim

Politikanët shqiptarë në Serbi nuk zhgënjejnë, zihen në kuvend (VIDEO)

Është ndërprerë seanca e katërt e Kuvendit Komunal pas një përballjeje ndërmjet kryetarit të komunës së

Shkollat e Para në Gjuhën Shqipe u hapën nga klerikët katolikë në Shqipni në 1258

Deshmitë e pafundme të shkollave jezuite-françeskane n’Shkodër Po sjellë në mesin e mijrave studentë që u

Skandaloze, shqiptarët në Zvicër nuk po trajtohen si qytetarët e tjerë

Federata e Sigurimeve Zvicerane (SVV) nuk ka përgjigje të gatshme për shqetësimin legjitim të Kuvendit të

Stërmbesa e Skënderbeut bën gjestin që do t’ju bëjë të gjithëve krenarë (FOTO LAJM)

Sophie Castriota u bë lajm në mediet rozë, kur u tha se ajo është stërmbesa e

Shqiptari nga Maqedonia, muslimani i parë që nderohet me çmimin “Kurt Schubert” në Austri

Dijetari islam shqiptar i lindur në Maqedoni Zekirija Sejdini, i cili aktualisht jeton dhe vepron në

Detaje nga vrasja në Zvicër, burri qëlloi gruan dhe më pas veten

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja në Zyrih të Zvicrës një ditë më parë. Mediat